Whatsapptan kişi silme nasıl yapılır? kişi ekleme ve engelleme

Whatsapptan kişi silme nasıl yapılır? Whatsapp kişi silme, ekleme ve engelleme

Whatsapp kişi listesini telefon rehberinden almaktadır. Whatsapp listesinden herhangi birini silmek isterseniz, telefon rehberine girerek silmek istediğiniz kişiyi bulun ve seçeneklerden sil diyerek temizleyin.

Whatsapp üzerinden kişi silmek için; whatsapp’ı açın ve sağ üstten kişiler kısmına tıklayın. Silmek istediğiniz kişiye dokunun. Sol üstte çıkan ismine dokunun. Seçeneklerden rehberde görüntüle ya da kişilerde görüntüle seçeneğine dokunun. Tekrar seçeneklere dokunarak sil deyin ve onaylayın.

Whatsappta kişi ekleme nasıl yapılır?

Whatsapp’a bir kişiyi eklemek için telefon rehberinize eklemeniz yeterlidir. Rehbere yeni kayıt yaparak kişiyi ekleyin ve whatsapp’ı açın kişiler sekmesine gelerek seçeneklerden yenile butonuna dokunun. Eklediğiniz kişi alfabetik listede yer alacaktır.

Kişi eklemenin kısayolu whatsappta kişiler sekmesine dokunduğunuzda sağ üstte simge(+ işareti ve insan silüeti şeklinde) olarak çıkmaktadır. Bu simgeye dokunarak kişi ekleyebilirsiniz.

Whatsappta kişi engelleme nasıl olur? Kişi engeli kaldırma nasıl yapılır?

Whatsapp kişi engelleme için whatsapp’ı açın. Seçenekler tuşuna bastıktan sonra ayarlara dokunun. Hesap seçeneğini seçin gizlilik bölümüne girin ve engellenen kişilere dokunun. Engellediğiniz kişileri burada görebilirsiniz. Bu listeden engelleme kaldırma ve engelleme işlemi yapılabiliyor. Sağ üstteki engellenen kişilere ekle simgesine dokunun ve listeden engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Tanımadığınız kişiyi whatsappta engelleme

Tanımadığınız kişinin sohbet sekmesini açın ve engelleye dokunun. Bu kişiden mesaj alırsanız spam’i rapor et seçeneğine dokunarak engelleyebilirsiniz.

Whatsappda Kişi engellemesini kaldırma

Whatsapp kişi engellemesini kaldırmak için whatsapp’ı açın. Seçenekler tuşuna bastıktan sonra ayarlara dokunun. Hesap seçeneğini seçin gizlilik bölümüne girin ve engellenen kişilere dokunun. Engellediğiniz kişileri burada görebilirsiniz. Bu listeden engellemeyi kaldırmak istediğiniz kişiyi seçin ve engeli kaldırın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.