Whatsapp yedeklemeyi iptal etme nasıl yapılır?

Whatsapp yedeklemeyi iptal etme nasıl yapılır?

Whatsapp uygulaması konuşma geçmişini her sabah 4te otomatik olarak kaydeder. Mesajlarınızı silseniz bile whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklediğinizde bu dosya sayesinde konuşma geçmişiniz görüntülenebilir. Whatsapp uygulamasında yedeklemeyi iptal etmek gibi bir özellik yoktur. Son 7 güne ait konuşma geçmişi mutlaka saklanır. Yedeklenmiş sohbet dosyalarından sadece silme yöntemi ile kurtulabilirsiniz.

Whatsapp yedekleme nasıl silinir? Yedeklenmiş sohbet silme yöntemi

Whatsapp sohbet geçmişini temizlemek için telefonunuzdan dosyalara girin. Telefon hafızasını seçin ve whatsapp klasörünü bulun. Whatapp klasöründe yer alan databases klasörüne girin. Bu klasörün içinde bulunan msgstore.db.crypt5 gibi dosyalar olacaktır. Crypt5 uzantılı dosyalar şifrelenmiş sohbet dosyalarıdır. Bu dosyaları sildiğiniz takdirde sohbet geçmişi tamamen silinmiş olacaktır.

Whatsapp mesajlarını geri getirme nasıl yapılır? Whatsaspp silinmiş eski mesajları bulma

Silinen whatsapp mesaj geçmişini kurtarmak mümkün. Yukarıda anlattığımız gibi whatsapp mesajları silmiş olsanız dahi, yedeklemektedir. Son 7 güne ait mesaj geçmişini bulmak için; Telefon hafızasını seçin ve whatsapp klasörünü bulun. Whatapp klasöründe yer alan databases klasörüne girin. Bu klasörün içinde bulunan msgstore.db.crypt5 gibi dosyalar olacaktır. Crypt5 uzantılı dosyalar şifrelenmiş sohbet dosyalarıdır. Bu dosyaları Whatsapp Viewer adlı uygulamalar ile açabilirsiniz. Çünkü bu dosyalar şifrelidir. Whatsapp Viewer uygulamasını Google play üzerinden indirerek şifrelerden kurtularak sohbet geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.