Whatsapp web bildirim ayarları nasıl yapılır? Whatsapp indir

Whatsapp web bildirim ayarları nasıl yapılır? Whatsapp indir

Whatsapp indirmek için telefondan Google Play, App Store ya da Windows Markete girerek Whatsapp yazarak uygulamayı bulabilirsiniz. Yükleme işleminden sonra telefon numaranızı yazarak rehberinizde kayıtlı kişilerle ücretsiz olarak internet üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Son güncelleme ile Whatsapp web ile bilgisayar üzerinden Whatsappı kullanabilirsiniz. Böylece daha büyük bir ekranda, klavyenin kolaylığı ile kolayca iletişim kurabilirsiniz. Whatsapp webi kullanmak için web.whatsapp.com adresine girmeniz ve ekrandaki kare kodu telefonunuza okutturmanız gerekiyor. Bunun için telefondan Whatsapp uygulamasını açın ve seçeneklerden Whatsapp webi seçerek telefon kamerasını bilgisayar ekranına tutun. Bu aşamadan sonra Pc üzerinden Whatsapp kullanabilirsiniz.

Whatsapp web kullanırken chrome ile bildirimler alabilirsiniz. Eğer almıyorsanız sessize almış olabilirsiniz ya da web bildirimlerini engellemişsinizdir. Web bildirimlerini açmak için Sohbet listesinin üst kısmındaki mavi kutudan Masaüstü bildirimlerini aç‘a tıklayın ve izin ver seçeneğine dokunun. Chrome üzerinden bildirimleri açmak için Chrome’da üç çizgi simgesine tıklayın ve  Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster> İçerik ayarları’na gidin.

Bildirimler kısmında, Tüm sitelerin masaüstü bildirimi göstermesine izin ver veya Bir site masaüstü bildirimi göstermek istediğinde bana sor’u seçin.

İstisnaları Yönet’e tıklayın ve bildirim istisnaları listesinden web.whatsapp.com’u bulun.

Eğer web.whatsapp.com’un yanında Engelle listelenmişse, listeden kaldırmak için yanındaki X işaretine tıklayın.

Bildirimleri kapatmak için; WhatsApp Web’i açın ve Menü  simgesine tıklayın, Bildirimler > Sesler ve Masaüstü Bildirimler’i seçimini kaldırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.