Whatsapp mesajlarını geri getirme nasıl yapılır?

Whatsapp mesajlarını geri getirme nasıl yapılır?

Eskiye ait whatsapp mesajlarınızı görmeniz gerekiyorsa bu durum bazen mümkün olabiliyor. Öncelikle geri getirmek istediğiniz mesajların tarihinden sonra telefonunuza format atma, yazılım attırma ya da fabrika ayarlarına döndürme gibi operasyonlar uygulanmamış olmalı. Bu durumda mesajlar kalıcı olarak silinmiş olabilir.

Mesajları geri kurtarma işlemleri için Android ve ios Iphone telefonlar için farklı yöntemler var. Whatsapp günlük olarak mesajları yedekleyerek telefona kaydeder. En son yedeklemeyi geri getirmek için whatsappı silip tekrar kurmak yeterli.

Mesajlar telefonun sd kartına kaydolur, simkarta ya da başka bir konuma kayıt işlemi gerçekleşmez.

Yedeklenen mesajlar sdcard/whatsApp/Databases adlı klasörde şifreli bir biçimde saklanır. Msgstore.dbcrypt7 gibi adlarla kaydedilen dosyalar varsa bunlar yedek dosyalarıdır.

Crypt7 bir tür şifreleme sistemidir. Ancak bu şifreyi çözmek çok zor değil. Ancak bu dosyaların içeriğini görebilmek için telefonunuzun root edilmiş olması gerekiyor. Root işlemi zor bir işlem değildir. İsterseniz telefonunuzu root edebilir ya da ettirebilirsiniz. Garanti kapsamı konusunda sıkıntı olacağı söylense de %90 ihtimalle garanti için sorun olmuyor. İsterseniz root işlemini geri alabilirsiniz.

Whatsapp Viewer adlı program ile şifreli whatsapp mesajlarını görüntüleyebilirsiniz.

Android telefonlarda silinen sms, fotoğraf, video, kişi ve belgeleri kurtarmak için Easeus Mobisaver uygulamasını kullanabilirsiniz.

Easeus Mobisaver programı ücretlidir. Denemek için telefonunuza kurabilir ve kurtarabileceğiniz verileri görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamadan sonar ücret ödeyerek ya da uygulamanın korsan versiyonunu Google üzerinden bularak verilerinizi geri getirebilirsiniz.

Whatsapp da fotoğraf gönderemiyorum.

Whatsappda fotoğraf ya da video göndermede sorun yaşıyorsanız. Telefon hafızanız dolmuş olabilir. Telefon hafızasındaki fazla ve gereksiz dosyaları temizleyerek deneyin. Whatsapp fotoğrafları gönderirken hafızaya kayıt yaptığı için boş bir alana ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple hata vermiş olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.