Whatsapp konum gönderme (çocukları, eşinizi, çalışanları uydudan takip etme)

Whatsapp konum gönderme (çocukları, eşinizi, çalışanları uydudan takip etme)

Android ve ios sistemli telefonlardan konum atma nasıl yapılır? Konum gönderme ne demektir? Ne işe yarar gibi soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Whatsapp’ın sevilen özelliklerinden birisi de konum gönderme özelliğidir. Bu özellik sayesinde nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Sevdiğiniz kişilerin yolculuk sırasında takibini yapabilirsiniz. Çocuklarınızın nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Teknolojiyi doğru yerde doğru zamanda kullanmak çok büyük faydalar sağlamaktadır. Whatsapp konum sayesinde çalışanlarınızın ya da çapkın eşinizin nerede olduğunu merak ediyorsanız tek yapmanız gereken whatsapptan konum göndermesini istemektir.

Konum gönderme özelliği sayesinde uydu üzerinden alınan verilerle kişinin nerede olduğunu maksimum 15 MT yanılma payıyla görebilirsiniz.

Konum göndermek için whatsappı açın ve konum göndereceğiniz kişinin ismine dokunun. Sağ üstteki ataç simgesine dokunun ve konum simgesine dokunun. Konum göndermek için GPS özelliğinin açık olması gerekir. Açık değilse ok simgesine dokunun ve açılan sayfadaki tikleri işaretlerin ve geri gelin. Şu anki konumu gönder simgesine dokunarak konum gönderebilirsiniz. Android ve samsung telefonlarda bu yöntemi kullanabilirsiniz. iphone için ise konum paylaş simgesine dokunmanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.