Twitter’i en çok kullanan iller hangisi?

Twitter’i en çok kullanan iller hangisi?

Türkiye dünya çapında Twitter kullanımında oldukça üst sıralarda yer alıyor. Gündemi takip edebileceğiniz ve yeni ufuklara yelken açabileceğiniz mini blog sitesi Twitter’ı en çok kimler kullanıyor? Google’da en çok Twitter araması yapan iller hangisidir?

Google trends sonuçlarına göre Twitter kelimesinin en çok aranma oranı Gümüşhane’dedir, ikinci sırada Bayburt üçüncü sırada ise Giresun yer alıyor. Karadeniz’de yoğun olarak aranılan Twitter kelimesi Rize, Artvin Karabük Yalova, Bartın, Trabzon ve Ordu olarak devam ediyor. Hemen sonrasında ise syüzde 76’lık oran ile İstanbul yer alıyor.

Google trends sonuçlarına göre en az arama hacmine sahip şehirler ise şöyle; Ardahan, Karaman, Diyarbakır, Van, Afyonkarahisar şeklinde devam ediyor.

Arama hacmi bakımından Facebook kelimesi ise daha çok güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alıyor. Muş, Siirt Hakkâri olmak üzere ilk üçte yer alan illerden sonra Van, Şırnak, Bingöl, Iğdır, Elazığ, Bitlis, Gaziantep geliyor.

En az arama hacmi yine Ardahan ilinde yapılmıştır. Hemen sonrasında ise karaman, Bilecik, Nevşehir gibi iller gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.