Twitterda trend topik nedir? Nasıl trend topik hilesi (TT)

Twitterda trend topik nedir? Nasıl trend topik hilesi (TT)

Twitter TT yani trend topic nedir? Ne işe yarar? Nasıl bakılır ve nasıl yapılır? Hileleri nelerdir? Nasıl trent topic olunur gibi soruların cevapları yazımızda.

Trend topic kelime anlamı olarak popüler konu yani birçok kişinin bahsettiği konu anlamına gelmektedir. Twitter’ın popüler bir iletişim aracı olması ile dikkat çekmek için yapılan aslında sadece aynı konu üzerinde tweet atılması ile oluşan bir kavramdır. Trend topik ile o an ülkelere ve dünyanın gündemine göz atabilirsiniz. Hangi konu daha çok konuşulmuş gibi bir merakınız varsa Twitter’dan anlık olarak öğrenebilirsiniz. Televizyondan daha hızlı yayılması çok fazla kullanıcı tarafından kullanılması ile mümkün olmaktadır. Trend topic’e nasıl bakılır? Web site üzerinden Twitter’a girdiğinizde sol altta yer alan bölümde Türkiye gündemi yazısının altında yer almaktadır. # diyez işareti ile işaretlenmiş olanlar özel olarak oluşturulan, diyez işareti olmayan içerikler ise çok bahsedilen kelimeler ile hazırlanmaktadır. Türkiye gündemi yazısının yanındaki değiştir butonu ile diğer ülke gündemlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu listede yer alan herhangi bir içeriğe tıkladığınızda o konu hakkında atılmış bütün tweetleri tarihe göre görüntüleyebilirsiniz.

Trent topic olmak için belli bir oran artışı işe aynı konuda tweet atılmalıdır. Twitterin otokontrol sistemi yeni açılmış hesapların trend topic’i etkileme oranını çok düşük tutmaktadır. Yani aktif hesaplar tarafından yazılanlar trend olacaktır. Trend topic listesi 5 dakikada bir güncellendiği için devamlı olarak aktif olmalıdır.

Trend topic hilesi ise çok büyük takipçi listesi olan kişiler tarafından ya da takipçi arttırma siteleri gibi siteler tarafından yapılabilmektedir. Otomatik tweet yöntemi ya da öneri de bulunarak trend topic olunabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.