Twitter’da sosyal taciz ( stalking ) nedir ?

Twitter’da sosyal taciz ( stalking ) nedir ?

Yazımıza ilk olarak stalking kelimesinin anlamı nedir ? Bu konu ile başlamak istiyoruz. Stalker’lık bir insanın şahsi bilgilerine isteği dışın da ulaşmak ve o kişiyi sonradan takıntılı bir hale getirerek , o kişiyi rahatsız etmek anlamına gelmektedir. Yani bu durum mantıklı bir şekil de düşünüldüğün de sapıklık dan başka bir şey değildir.

Twitter’da sosyal taciz ( stalking ) nedirGünümüz de sosyal medya ağların da bir çok kişi bunu yapmak da ve insanlara büyük rahatsızlık vermektedir. Stalking adın da anlaışılacağı gibi sosyal taciz anlamına gelmektedir. Sosyal medya üzerin den Dünya’da bir çok ünlü isim de için de olmakla beraber insaların bu tarz durumlar dan canlarını çok yanmaktadır.

Sosyal medya üzerin den bir insanı rahatsız etmek için biraz bilgisayar bilginizin olması ve sabırlı olmak işinizi rahatca görecektir. İnsanlar sürekli olarak yaptıklarını, düşüncelerini gittikleri yerleri paylaştıkları için onlar hakkın da ruhu bile duymadan bilgi sahibi olabilmektedirler. Bu durum da işlerini son derece kolaylaştırarak sosyal taciz de bulunmalarına yardımcı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.