Twitterda sabitlenmiş tweet nasıl yapılır?

Sabitlenmiş tweet nasıl kaldırılır, sabitlenmiş tweet yapma ve sabitlenmiş tweet değiştirme yolları nelerdir? Sabitlenmiş twit nasıl yapılır?  Twit sabitleme işleminin detayları ve sabitletmiş tweet nedir? Gibi soruların cevapları bu yazıda bulunabilir.

Sabitlenmiş tweet ne demek? Sabitlenmiş tweet nedir

Sabitlenmiş twit herhangi bir tweetin hesap sayfanızda en üst satıra sabitlenmesidir. Bu işlem ile önemli twitleriniz en üstte durarak sonradan gelecek olan twitlerin arasında kaybolmayacaktır.  Daha fazla kişinin görmesini istediğiniz tweetleri sabitleme yaparak dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Sabitlenmiş twitleri istediğiniz zaman kaldırabilir ya da değiştirebilirsiniz. Bu işlem tweetin silmeyecek sadece en üstte durmasını sonlandıracaktır. Sabitlenmiş tweet sadece bir tweetten oluşabilir. Yeni bir twit sabitlediğinizde eskisi listeden çıkacaktır.

Sabitlenmiş tweet örnekleri

Sabitlenmiş twitler takipçilerinizin hesabınıza girmesi ile görebileceği twitlerdir. Önemli olduğunu düşündüğünüz ya da duyuru tarzındaki twitleri sabitleyebilirsiniz.

Twit sabitleme nasıl yapılır?

Mobil uygulama ile telefondan ve iphone ile tweet sabitleme için Twitter uygulamasını açın ve sağ üstteki üç nokta simgesi ile profil sayfanızı açın. Sabitlemek istediğiniz twite dokunun. Telefonun seçenekler tuşuna dokunarak profiline sabitle yazısına dokunun. Gelen uyarıya sabitle cevabını verdikten sonra twitiniz sabitlenmiş olacaktır.  Sabitlenmiş tweet olarak en üstte yer alacaktır.

Sabitlenmiş listeden çıkartmak için sabitlenmiş tweete dokunun ve seçeneklerden profilden ayır seçeneğine dokunun. Diğer bir yöntem ise farklı bir tweeti sabitlemektir. Bu işlem ile eski twitin yerine yenisi sabitlenecektir.

Bilgisayardan ve mobil internetten twit sabitlemek için ne gerekiyor?

Mobil site üzerinden sabitleme şimdilik yapılamamaktadır. Uygulama ile ya da masaüstü sitesi iste diyerek sabitleme yapabilirsiniz.

sabitlemek istediğiniz tweeti bulun ve altında yer alan üç nokta simgesine tıklayın. profil sayfana sabitle seçeneğine tıklayın ve onaylayın. Artık twitiniz en üstte yer alacaktır.

Sabitlenmiş tweet nasıl kaldırılır? Sabitlenmiş tweet nasıl silinir?

Sabitlenmiş twite gelerek seçeneklerden profilden ayır seçeneğine tıklayın.

Sabitlenmiş tweet değiştirme

Sabitlenmiş tweet değiştirme işlemi için yeni sabitlemek istediğiniz tweeti yukarıda anlatıldığı gibi sabitlemeniz yeterlidir. Eski twit listeden çıkacak ve yenisi gelecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.