Twitterda anket hazırlama nasıl yapılır?

Twitterda anket hazırlama nasıl yapılır?

Twitter ülke gündeminin takibinin yapılabildiği, halkın nabzını ölçebilen bir uygulama haline geldi. Sürekli güncellenen ve yenilenen Twitter anket özelliğini sundu. Bundan sonra takipçilerinize herhangi bir konuda anket hazırlayabilir ve sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Belki yeni kararlarınız için belki daha önceki çalışmalarınız için sorgular ve anketler oluşturabilirsiniz.

Uzun süre boyunca test edildi, açıkları ve eksikleri giderildikten sonra kullanıma sunuldu. Şuan hem bilgisayardan (PC) hem de ios ve android gibi işletim sistemlerine sahip mobil cihazlarda telefon ve tabletlerde kullanılabilmektedir.

Twitter anketi nasıl hazırlanır?

Twitter.com sitesini açın ve hesabınıza giriş yapın ya da mobil uygulamada hesabınızı açın. Tweet atma kutucuğuna ya da tweetle butonuna tıklayın. tweet yazacağınız bölümün altında anket seçeneği belirecektir. Tweet sorunuzu yazdıktan sonra anket seçeneklerini giriniz. En az 2 şık olmak üzere 4 şıkka kadar anket seçeneği ekleyebiliyorsunuz. Her seçenek için en fazla 20 karakter kullanabilirsiniz. Anketlere fotoğraf eklenemez. Anketi yayınlamak için Tweetle’ye tıklayın. Bu anketlerle takipçilerinizin düşüncelerini öğrenme imkânına kavuşmuş oluyorsunuz.

Twitter anketinde oy kullanma

Oy kullanmak için ankete girerek istediğiniz seçeneğe tıklamanız yeterli. Seçeneğe tıkladıktan sonra anket sonucunu görebilirsiniz.

Twitter anketlerinin kesin sonuçları ne zaman belli olur? Anket yayınlandıktan 24 saat sonra sona erer ve kazanan seçenek kalın yazı tipiyle gösterilir. Bir ankette oy kullanırsanız sizi kesin sonuçları görebileceğiniz konusunda uyaran bir anında bildirim alabilirsiniz.

Twitter anketinde gizli oy kullanma

Gizli oy kullanma özelliği saysinde kullandığınız oy anket sahibi ya da diğer kullanıcılar tarafından gizli oy olarak görüntülenir. Yani kullanıcı adınız ortaya çıkmamış olur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.