Twitter virüsü nasıl temizlenir?

Twitter virüsü nasıl temizlenir?

Son zamanlarda birçok ünlü isminde dahil olduğu kullanıcının en büyük dertlerinden birisi de Twitter virüsüdür. Twitter virüsleri hesabınızı ele geçirerek sizi zor durumlara sokabilir. Virüs bulaştığını nasıl anlarım? Twitter hesabınızdan sizin adınıza tweetler atılıyorsa, Twitter hesabınız tanımadığını kişileri takip etmeye başladıysa, Twitter hesabınızdan kontrolünüz dışında özel mesajlar atılıyorsa, Twitter hesabınıza giriş yapamıyorsanız ya da twitterdan hesabınızın ele geçirildiğine dair mesaj ya da mailler alıyorsanız hesabınız tehlikede olabilir.  Twitter hesabınıza hala erişebiliyorsanız işimiz biraz daha kolay, hesaba giriş yapamıyorsanız işimiz biraz zor. Şimdi Twitter virüsü temizleme yöntemlerine bakalım.

Çeşitli yöntemlerle hesap bilgileriniz ele geçirilebilir. En çok kullanılan yöntem hesap bilgilerinize değil sadece hesap kontrolünün ele geçirilmesidir.  Bu da güvenilir olmayan uygulamalara izin verme sebebiyle oluşur. Bilgisayardan (PC) ve telefondan silmek için bazı yöntemler mevcut.

Hemen Twitter adresine gidin ya da Twitter uygulamasını çalıştırın. Profil sayfanızı açarak ayarlar kısmına gelin. Burada uygulamalar sekmesini bularak tanımadığınız, güvenmediğiniz bütün uygulamalara olan erişimi kesin.

Hemen sonrasında şifrenizi değiştirmek için hesap ayarlarına gidin.

Bilgisayar veya telefonunuza anti virüs programı yükleyerek tarama yaptırın ve virüsleri temizleyin.

Bu şekilde Twitter virüslerinden kurtulmuş olacaksınız.

Twitter hesabının çalınmaması için ne yapılır?

Twitter hesap güvenliğinizi sağlamak için öncelikle bilmediğiniz ve güvenmediğiniz hiçbir uygulamayı yüklemeyin.

Zor bir şifre seçin, büyük küçük harf, rakam ve alt çizgiden oluşan bir şifre kolay kolay çözülemez.

Twitter sms bildirimini etkinleştirin, bu şekilde twitterda oturum açmak isteyen kişiler telefonunuza gelecek sms kodunu girmeden hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Takipçi kasma ve arttırma hileleri gibi yöntemlere inanmayın ve bu sitelere bilgilerinizi girmeyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.