Twitter video paylaşma nasıl yapılır?

Twitter video paylaşma nasıl yapılır?

Telefondan ve Bilgisayardan (PC) Twitter’da video yükleme yöntemi ile daha fazla ifade seçeneği ile takipçilerinize nasıl ulaşabilirsiniz? Uzun zamandan beri Twitter rakipleri ile yarışabilmek için video paylaşım özelliğini sunmaktadır. Facebook, Vine ve son olarak Instagram’ın video paylaşım özelliği Twitter’in tahtını salladı. Bu konuda ar – ge çalışmaları yapan şirket kolları sıvadı ve hem web üzerinden hem de telefon ve tablet gibi cihazlardan video paylaşım imkânı verdi.

İsterseniz mobil uygulama ile hem android hem de ios sistemli cihazlardan video paylaşımı yapabilirsiniz. Bilgisayardan video yüklemek ise tweet atma kısmına tıkladıktan sonra medya butonuna tıklayın. Açılan sayfadan yüklemek istediğini videoyu bulun ve aç butonuna tıkladıktan sonra tweetle diyerek gönderin. Yükleyebileceğiniz video boyutu maksimum 512 MB olabilir, video süresi ise 30 saniye ile sınırlandırılmıştır. Video yüklendikten sonra kırpma işlemi ile ayarlayabilirsiniz.

Telefondan (android, ios) video çekerek tweet atma

Twitter uygulasında yer alan kamera simgesine dokunun ve kayıt yapın. Kayıt butonuna basılı tuttuğunuz sürece kayıt yapabilirsiniz. maksimum süre ise 30 saniye ile sınırlandırılmıştır. Video kaydından sonra düzenleme işlemi yapabilir ve bu aşamadan sonra twit atabilirsiniz.

Kayıtlı bir videoyu tweetlemek

Bu işlem için yine ios ve android uygulamasını kullanmalısınız. Tweetle butonuna dokunduktan sonra (android için medya butonuna dokunun) göndermek istediğiniz videoyu seçin ve düzenleme yaptıktan sonra tweetle simgesine dokunun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.