Twitter sessize alma nedir?

Twitter sessize alma nedir?

Twitterda sessize al (mute) nedir? Sessize alınanları görme nasıl yapılır? Tweet engelleme nasıl yapılır? Toplu sessize alma kodu gibi konularda sizlere yardımcı olacağız.

Sessize alma nedir?

Twitterda takip etmek zorunda hissettiğiniz kişiler vardır. Ayıp olmasın diye takip ettiğiniz kişilerin attığı tweetler bazen sıkıcı olabiliyor ve takip etmek istediğiniz diğer kullanıcıların önüne geçebiliyor. Sık sık twit atanları ya da tweetlerini okumak istemediğiniz kişileri sessize alarak o kişiyi silmeden ve engellemeden listenizden çıkartabilirsiniz. Yine takip listenizde durmasına rağmen tweetlerini görmeyeceksiniz bu da zaman akışını kirletmeyecektir. Sessize aldığınız kişi size DM yani özel mesaj atabilir.

Sessize alma

Bir kişiyi sessize almak için herhangi bir tweetinin altında yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve sessize al yazısına tıklayın. Aynı işlemi kullanıcı hesabına girerek çark simgesine tıklayarak açılan menüden sessize al seçeneğinden yapabilirsiniz.

Sessize aldığınız bir hesabı tekrar açmak için o kişinin hesap sayfasına girin ve üzerinde çizgi bulman kırmızı hoparlör simgesine tıklayın veya kullanıcıadı adlı kişinin sesini aç yazısına tıklayabilirsiniz.

Sesize alınan hesapları görme

Sessize alınan hesapları Twitter ayarları sayfasına girerek sol menüdeki Sessize aldığın hesaplar sekmesinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki link ile kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/settings/muted

Toplu sessize alma kodu

Listenizdeki bütün kişileri kolayca sessize almak için kodlar ile bu işlemi kısa sürede halledebilirsiniz. Toplu sessize alma kodunu sitemizde bulabilirsiniz. Arama kutucuğuna sessize alma yazmanız yeterlidir.

 

Twitter sessize alma nedir?” üzerine 2 yorum

  1. Bana gelen bir tiwiti, göndereni engellemeden bildirimler şeridinden kaldırmak ve başkaları tarafından görünmemesini sağlamak istersem onu sessize almam yeterli midir? Yoksa ne yapmalıyım?
    Cevap verirseniz minnettaü kalırım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.