Twitter sahte takipçi ve hesap bulma

Twitter sahte takipçi ve hesap bulma

Twitterda takipçi sayısı çok olanlar gövde gösterisi yaparak egolarını tatmin etmektedir. Kimi zaman ise takipçi hileleri ile takipçilerini arttırarak hesaplarından reklam satışı yapmaktadır. Twitter’da sahte takipçi ve hesaplarını görmek için bazı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar üzerinden sahte yani fake hesap olma ihtimali olan hesapları görebilirsiniz. Bu yazı özellikle Twitter hesabı satın almak isteyenler veya twitterda kişisel reklam yapmak isteyenler için faydalı olacaktır. İlgilendiğiniz hesabın takipçilerini bu uygulamalarla analiz edebilirsiniz.

Bu uygulamalar ne kadar güvenli olsa bile kullandıktan sonra uygulama erişimini kaldırmalısınız. Bu listedeki uygulamalar haricindeki uygulamalar hesabınızı ele geçirebilir. Güvenilirliğinden emin olmadığınız sitelere Twitter bilgilerinizle giriş yaparak erişim onayı vermeyin.

Uygulama erişimi kaldırmak için Twitter hesabınıza giriş yapın ayarlar sayfasından uygulamalar sekmesine tıklayın ve listede yer alan uygulamaların karşısında yer alan erişimi kaldır butonuna tıklayın. Bu işlemi şimdilik sadece web site üzerinden yapabilirsiniz.

www.twitteraudit.com/

Ana sayfada yer alan kutucuğa kullanıcı adı yazmanız yeterlidir. Eğer daha önce sorgulanmış bir isim ise direkt olarak listelenecektir. Sorgulanmamışsa uygulama izni vererek istediğiniz hesabı sorgulayabilirsiniz.  Fake yazan kullanıcı sayısı sahte hesapları bildirmektedir.

statuspeople.com/

Sahte takipçileri bulabileceğiniz sitelerden bir tanesidir. Hesapların aktiflik durumuna göre sahte olup olmadığını sorgulamaktadır.

fakers.statuspeople.com/

Sahte kullanıcıları tespit etmeye yarayan kullanışlı sitelerden birisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.