Twitter profil fotoğrafı değiştirme nasıl yapılır 2016?

Twitter profil fotoğrafı değiştirme nasıl yapılır? Twitter profil resmi nasıl değiştirilir? Sorularının cevaplarına aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Twitter hesabınızı isteğiniz renklere boyayabilir, arka plan resmini değiştirebilir, kapak fotoğrafı yerleştirebilir ve profil fotoğrafını değiştirebilirsiniz.

Twitter profil resmi değiştirme nasıl yapılır?

Bilgisayardan Twitter sitesine giriş yapın ve profil sayfanızı açın. Sağ tarafta bulunan profili düzenle butonuna tıklayın.  Profil fotoğrafınızın üstüne tıklayın ve fotoğraf yükle ya da fotoğraf çek seçeneklerinden birini seçin. İstediğiniz fotoğrafı bulduktan sonra onaylayın ve sağ tarafta bulunan değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın. Twitter profil fotoğrafını kaldırmak için önceki menüde kaldır yazısına tıklayın.

Profil fotoğrafının tavsiye edilen boyutu 400×400 piksel ölçüsündedir. Sadece Jpg, png veya gif formatında fotoğraflar seçilebilir. Twitter fotoğraf boyutu en fazla kaç mb olabilir? Maksimum 2 mb boyutundaki fotoğrafları yükleyebilirsiniz.

twitter profil fotografı değiştirme

Android ve ios tabanlı mobil telefonlar üzerinden Twitter uygulaması ile profil fotoğrafı yüklemesi yapabilirsiniz. Mobil site üzerinden profil fotoğrafı değiştirilememektedir. Değiştirmek için internet tarayıcının seçeneklerinden masaüstü sitesi seçildikten sonra yukarıdaki anlatıldığı gibi profil fotoğrafı değişikliği yapılabilir. Twitter uygulaması üzerinden profil fotoğrafı değiştirme: uygulamayı açın ve profil sayfanıza giriş yapın. Sağ tarafta bulunan profili düzenle butonuna tıkladıktan sonra profil fotoğrafınıza tıklayın. Fotoğraf çek, mevcut fotoğraflardan çek ya da Facebook fotoğrafını kullan seçeneklerinden birisi seçerek profil fotoğrafınızı bulun ve seçin. Sağ üstteki kaydet butonuna basarak onaylayın.

bazı telefonlarda ayarlar üzerinden profil fotoğrafı değiştirme sorunu yaşanabiliyor. aşağıdaki linki kopyalayıp adres satırına yapıştırırsanız direkt olarak ayar sayfasına ulaşabilirsiniz.

twitter.com/settings/profile

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.