Ankara Saldırısı ile Twitter neden yavaşladı?

Twitter açılmıyor. Ankara patlaması Twitter’i nasıl etkiliyor? Ankara’da bomba patladı Twitter çöktü. Twitter’a nasıl girilir? Twitter açılıyor mu? Ankara saldırısı interneti neden etkiledi?Twitter neden kapandı? Twitter neden yavaşlatıldı? Facebook ve Twitter açılmama sebebi Ankara’daki bomba mı? teröre lanet twitter hesaplarında başladı mı?

Son dakika güncellemesi: taksimde patlama

19 mart 2016 İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki patlama ile twitter ve facebook yine yavaşladı. yayın yasağı ve kapatılma istanbul patlaması ile yeniden gündeme geldi.

Twitter ve Facebook dün akşam saat 6:35 de Ankara’daki patlamanın hemen ardından yavaşladı ve girilemez hale geldi. Twitter ve Facebook haricindeki bütün internet siteleri çalışırken Facebook ve Twitter neden yavaşladı? Yoksa yavaşlatıldı mı?

Terör saldırıları gibi toplu saldırı durumlarında karmaşayı azaltmak, bilgi kirliliğini engellemek ve yayın yasağı sebebiyle sosyal medya sitelerinin başında gelen Twitter ve Facebook engellenmektedir.  RTÜK tarafından radyo ve televizyonlara getirilen yayın yasağı ile sosyal medya sitelerinin de engellenmesi fark edildi. TİB yani Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından alınan kararla patlama ortamının, yaralıların ve hayatını kaybedenlerin görüntülerinin paylaşılmaması için Facebook ve Twitter’a erişim engellendi. Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yapılan işlemlerle Twitter ve Facebook erişime kapatıldı.

Facebook ve Twitter tamamen engellenemediği için aşırı büyük bir yavaşlık söz konusuydu. Fransa’da yaşanan patlamada alınan ders ile artık bu tür olaylarda yayın yasağı getirilerek olaya daha hassas yaklaşılmaktadır.

Twitter’a erişmek için ne gerekiyor?

Bu tür durumlarda VPN programları ile Twitter’a erişebilirsiniz. Twitter ve Facebook yasağı sadece Türkiye çıkışlı adresleri kapsadığı için yurtdışında normal olarak çalışmaktadır. VPN uygulamaları ile başka bir ülkedeymiş gibi Twitter’a girilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.