Twitter mesaj (dm) engelleme nasıl yapılır? Kişi engelleme

Twitter mesaj (dm) engelleme nasıl yapılır? Kişi engelleme

Twitter’ın direkt mesaj yani özel mesaj özelliği bazı kullanıcıları rahatsız etti. İlk başta bu tür etkileşimlere izin vermeyen Twitter, insanların iletişim kurma imkânını özel olarak yapabilmesi için direkt mesajı hazırladı. Yani bu özellik sayesinde herkese açık olmadan özel olarak mesajlaşma şansı kazanıldı. Bu özelliğin kötü yanlarından birisi ise herkesin istediği kişiye mesaj atabilme lüksü olmasıydı. Yani milyonlarca takipçisi olan bir kişinin mesaj kutusu hiç susmuyordu ya da sapık ve tacizciler tarafından rahatsız edilmek gibi sorunlar ortaya çıktı. Bunun yanı sıra reklam içerikli spam mesajların da hatırı sayılır derecedeydi. Twitter’i aktif kullananlar için büyük bir sorun olan mesaj engelleme yöntemi için ne gerekiyor? İlk olarak belli bir kişiden gelen mesajlardan rahatsız oluyorsanız o kişiyi tamamen engelleyebilirsiniz. Böylece o kişi tarafından takip ve retweet edilemeyecek mesaj almayacak ve o kişi olan irtibatınızı tamamen kapatacaksınız.

Twitter’da kişi engellemek için; engellemek istediğiniz kişinin hesap sayfasını açın. Sağ tarafta yer alan takip et butonunun yanında yer alan çark simgesine tıklayın. Açılan menüden engelle seçeneğini seçin ve açılacak onay kutusunda engelle butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra o kullanıcı artık seni takip edemeyecek veya sana mesaj gönderemeyecek. Bu yöntem kişisel bazda engelleme yapmaktadır. Peki farklı kişilerden gelecek olan mesajlar nasıl engellenir?

Özel Mesaj alımını tamamen engellemek ve kapatmak için Twitter’a giriş yapın. Sağ üstteki hesap fotoğrafınıza tıklayın ve menüden ayarlar sayfasına giriş yapın. Sol tarafta açılacak olan güvenlik ve gizlilik ayarlarına tıklayın. Sayfanın aşağısında yer alan direkt mesaj seçeneğindeki tik işaretini kaldırın ve kaydet butonuna tıklayın. Artık DM yoluyla yani mesaj göndererek sizi rahatsız edemeyecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.