Twitter hesap silme ve dondurma nasıl yapılır?

Twitter hesabı nasıl silinir? 2016 yılında Twitter hesabı kapatma ve dondurma işlemi nasıl yapılır? Twitter Hesap Silme Linki, Twitter hesabını kurtarma ve akıllı telefondan hesap kapatma yöntemleri bu yazıda. Şimdi Twitter hesabınızı silmek, kapatmak ya da artık Twitter’a girmek istemiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. 

Twitter hesabını bilgisayardan silmek için;

Twitter’a giriş yapın sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıklayarak ayarlar menüsünü seçin. Değişiklikleri kaydet butonun altında bulunan hesabımı devre dışı bırak yazısına tıklayın. Açılan sayfada @kullanıcıadınız adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna basarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu butona bastıktan sonra hesabınız deaktif konuma geçecek ve kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

twitter-hesap-silme

Twitter hesabını kurtarma:

Twitter hesabı tamamen silmek için 30 günlük hesap dondurma özelliğini kullanmaktadır. Yani 30 gün içinde hesaba giriş yapmazsanız hesabınız tamamen yok olacaktır. Eğer pişman olup ya da vazgeçip tekrar geri dönmek isterseniz 30 gün boyunca Twitter’a normal kullanıcı olarak giriş yaparak tekrar eski hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yani silinen Twitter hesabını kurtarmak ve geri getirmek için tam 30 gün vaktiniz var.

Twitter Hesap Silme Linki: 

İsterseniz alttaki linki kopyalayıp adres satırına yapıştırarak direkt olarak hesap kapatma sayfasına erişebilirsiniz.

twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter hesabını akıllı (android, ios) telefon uygulaması üzerinden silme:

Twitter hesabını mobil uygulama üzerinden silme işlemi şimdilik mümkün değildir. Bunun yerine telefondan Twitter sayfasına girerek hesap dondurma ve kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter hesabını akıllı telefon ve tablet ile mobil site üzerinde silme:

Mobil site üzerinden Twitter hesabı silme yapılamamaktadır. Bu sebeple akıllı telefondan Twitter sitesine giriş yapın. İnternet tarayıcınızın( chrome gibi) seçeneklerine tıklayın ve masaüstü görünümü seçeneğini seçin. Böylece normal siteye giriş yapmış oluyorsunuz. Bu sayfada profil fotoğrafınıza tıklayarak ayarlar menüsünü seçin. Değişiklikleri kaydet butonun altında bulunan hesabımı devre dışı bırak yazısına tıklayın. Açılan sayfada @kullanıcıadınız adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna basarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Ya da kısaca alttaki hesap silme linkini kopyalayıp internet adres satırına yapıştırarak direkt olarak hesap kapatma sayfasına ulaşabilirsiniz.

twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter hesabını silerken şifre istiyor. Ne yapmalıyım?

Twitter hesabını kapatmak, silmek ve devre dışı bırakmak isterken sizin güvenliğiniz için sizden şifre isteyebilir. Bu durumda şifrenizi girerek devam etmeniz gerekiyor. Eğer şifreniz yanlışsa ya da unuttuysanız şifrenizi sıfırlamanız ve yeniden oluşturmanız gerekir.

Eğer herhangi bir konu da yardıma ihtiyacınız olursa yorum yaparak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.