Twitter hesabınıza bağlı telefonları görme

Twitter hesabınıza bağlı telefonları görme

Twitter hesabınız sizden habersiz mesajlar DM atıyorsa, reklam twitleri atıyorsa, isteğiniz dışında takip etme gibi işlemler gerçekleşiyorsa bu gibi durumlarda hesabınız ele geçirilmiş yani çalınmış ve kontrol altına alınmış demektir.

Twitter güvenlik kontrolleri amacıyla hesaba erişilen konum, ip, cihaz, tarih, saat gibi bilgileri kullanıcıları ile paylaşıyor. Eskiden sadece kendi otokontrol sistemi ile yönetilen sistem artık kullanıcılar tarafından kontrol altına alınabiliyor. Twitter hesaplarının sık sık ele geçirilmesi ve çalınması gibi durumların engellenmesi amacıyla kullanıcılarla paylaşılan bu veriler oldukça işe yaramaktadır.

Hesabınıza kim ne zaman hangi ülkeden saat kaçta hangi cihazdan erişim sağlamış görmek için Twitter’a giriş yapın ve sağ üstteki hesap fotoğrafınıza tıklayarak ayarlar sayfasını açın. Sol menünün en altında yer alan Twitter verilerin seçeneğine tıklayın ve isterse Twitter şifrenizi girerek bu sekmeye geçin. Sayfanın al kısmında cihaz geçmişi ve giriş geçmişi görüntülenmektedir. Bu listeye bakarak şüpheli gördüğünüz durumları kontrol edin. eğer ipad for Twitter gibi isimler karşılığında çeşitli ülkelerden giriş varsa bu uygulamalara olan erişimi kaldırmak için sol menüden uygulamalara tıklayın ve uygulamanın karşısındaki erişimi kaldır butonuna tıklayın. son olarak şifrenizi değiştirin ve kaydedin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.