Twitter DM Virüsü (direkt mesaj virüsü) temizleme, kurtulma ve engelleme

 

Son zamanlarda çok fazla karşılaşılan ve merak duygusu ile tıkanılan linklerle Twitter hesaplarına virüs bulaşmaktadır. Twitter virüslerinden son zamanların popüleri dm virüsü çok hızlı yayılmaktadır. Tanıdığınız ya da takip ettiğiniz bir kişiden gelen mesajda link şeklinde bulunan virüsleri anti-virüs programları tespit edememektedir.

Bu tür Twitter virüslerinden korunmak için dikkatli olmanız gerekiyor.

Twitter virüsü olup olmadığını nasıl anlayacağız? Gönderen kişi tanıdığınız birisi olsa bile Twitter virüsü yediği için size virüs gönderecektir. Bu tür durumlarda gönderilen linke tıklamayın. Genellikle merak uyandırıcı kelimelerle hazırlanmış ve tıklamanız gereken bir link ile gönderilen mesaj yoluyla bulaşmaktadır. Linkte tıkladığınızda virüs bulaşma ihtimali hala düşüktür çünkü sizden Twitter onayı ya da hesap bilgilerinizi isteyecektir. Tamamen Twitter sitesine benzer görünümde olmasına rağmen adres satırında farklı bir adres yazmaktadır. Genellikle sizden yaş sınırı ile ilgili olduğu için hesap bilgilerinizi girmenizi isteyebilir ya da videonun çalışması veya işlemin gerçekleşmesi için uygulama izni vermeniz gerektiğini yazacaktır. İşte bu aşamada yapacağınız işlem virüslerin bulaşmasına sebep olur.

Son günlerde popüler bir virüs mesajı örneği;

Takdir Almak için müdürüne sakso çeken Esranın gündeme düşen bomba gibi görüntüleri silinmeden izle kanka http://bit.ly/LiseSkandali

Yukarıdaki gördüğünüz gibi tanıdığınız bir kişiden bile böyle merak uyandırıcı bir mesaj gelebilir kesinlikle tıklamayın.

Virüs bulaştı temizlemek için ne gerekir?

Bir şekilde tıkladınız ve virüs bulaştı ise ve hesabınıza hala erişebiliyorsanız virüsü temizleyebilirsiniz. Hemen Twitter.com adresini açın ve ayarlar bölümünden uygulamalar sekmesine tıklayın. Bu sayfada yer alan bütün uygulamaların karşısında yer alan uygulama erişimini kapat butonu ile bütün uygulamaları devre dışı bırakın. Hesap ayarlarından Twitter şifrenizi değiştirin. Virüs artık hesabınızda işlem yapamayacaktır.

twitter otomatik tweet atma engelleme işlemi için uygulama erişimini kaldırmak ve şifrenizi değiştirmek yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.