Twitter dm kapatma

Twitter’da dm nasıl kapatılır? Sorusu çok fazla merak edilen konulardan birisi, takip etmediğiniz kişilerden reklam mesajları almamak için yapmanız gereken çok basit bir işlem var.

Dm nedir? Dm’nin açılımı Direkt Mesajdır. Yani birisiyle özel mesajlaşmak için kullanılan tabir DM’dir.

Twitter’dan dm nasıl atılır?

Twitterda birisine özel mesaj atmak için eğer o kişi özel mesaj alımını kapatmadıysa profiline girdikten sonra seçenekler simgesine (çark simgesi) dokunun ve direkt mesaj gönder sekmesine tıklayın. Bu bölümden özel olarak mesaj gönderebilirsiniz.

Twitter’da takip etmediğim kişiye mesaj atma

Twitterda takip etmediğiniz kişilere de DM atabilirsiniz tabi bu kişi özel mesaj alımını kapatmadıysa. Özel mesaj alımı kapalıysa @kullanıcıadi şeklinde o kişinin kullanıcı ismini yazarak kişiye tweet atabilirsiniz.

Twitter’da dm kapatmak

Twitter’da mesaj kapatma işlemi için hesabınızı açın ve Twitter ayarları sayfasına giriş yapın. Güvenlik ve gizlilik sekmesine tıklayın ve en altta yer alan herhangi birinden direkt mesaj al seçeneğindeki tiki kaldırın. Değişiklikleri kaydet butonuna tıkladıktan sonra takip etmediğiniz kişiler size mesaj atmayacaktır. Twitterda dm almak istemiyorum diyenler için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Twitterda takip etmediğiniz kişilerden dm almak için Herhangi birinden Direkt Mesaj al seçeneğine tik koyarak kaydetmelisiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.