Şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsin. Twitter takip edememe

 

Twitter da Şu anda daha fazla kişiyi takip edemezsin. Buradan daha fazla bilgi alabilirsin şeklinde bir hata mesajı alamıyor ve takip edemiyorsanız, Twitter’in takipçi limit engeline takılmışsınız demektir. Peki, bu sorunun çözümü nedir? Çok az arkadaş eklemiş olmanıza rağmen neden engellendiğinizi ve engeli kaldırma hilesi nedir gibi konuları yazımızda bulabilirsiniz.

Takip edememe sorunu yaşıyorsanız bunun iki sebebi olabilir:

Hesabınız askıya alınmış ya da kilitlenmiş olabilir.  Genellikle hesabınız takipçi arttırma uygulamaları ve takipçi hileleri gibi sitelere kayıt olduğunuzda kilitlenir. Ortalama 24 saat boyunca işlem yapamazsınız. 24 saatin sonunda hesabınız yeniden açıldığında aynı işlemleri tekrarlarsanız hesabınız kapatılabilir. Hesabın kilidini kaldırmak için yapmanız gereken şifrenizi değiştirmektir. Şifre değiştirdikten sonra takipçi uygulamalarına izin verdiyseniz bu uygulamalara olan erişimi kaldırmanızı tavsiye ederim.

Maksimum takipçi limitini doldurmuş olabilirsiniz. Twitter otokontrol sistemi ile Twitter’in kötüye kullanımını engellemek için limitler belirlemiştir. Bu limitler her kişiye göre farklıdır, yani siz 100 kişi eklediğinizde engellenirsiniz başkası 1000 kişi eklediği halde engellenmez. Bu sistem genelde takipçi sayınıza göre ve bazı değişkenlere göre hesaplanır. Takipçi sayınıza göre takip limitiniz artmaktadır. Saatlik takipçi limiti ortalama 120’dir.

Takipçi limitleri: Twitter takipçi limiti maksimum 5.000’dir. Daha fazla kişiyi takip edebilmek için 5000 den fazla takipçiniz olması gerekiyor.

Günlük takipçi limiti: her hesap günde en fazla 1.000 kişiyi takip edebilir. 1000 kişilik takip limiti olmasına rağmen bu isteklerin normal olmadığı tespit edilirse daha az kişi ile engellenirsiniz.

Takip limitiniz dolduğunda yeni takipçiler kazandıkça limitiniz arttırılacaktır.

Çok fazla hesabı takip edip bırakmak hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

Takip engelinden kurtulmak için sitemizde yer alan takip etmeyenleri takipten çıkartma kodunu kullanabilirsiniz. Takip engeline takıldıysanız 24 saat içinde yeniden takip etmeye başlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.