Sosyal medyada en iyi paylaşım zamanı

Sosyal medyada en iyi paylaşım zamanı

Instagram, Twitter, Facebook, Google+, Pinterest ve Linkedin’de ne zaman paylaşım yapılmalıdır? En çok geri bildirim alma saati kaçtır? Sosyal medya hangi saatler arasında ve hangi günler daha çok kullanılıyor? Bu bilgilerle en doğru zamanda paylaşım yaparak daha fazla kişiye ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Peki, bu Instagram, Twitter ve Facebook dışındaki sitelerde neyin nesi? Google+ ve linkedin paylaşım konusunda çok popüler olmasa da pinterest İngilizce içeriğe sahip en iyi sitelerden birisi. Bu site ile pinlemek olarak tabir edilen işlemle çeşitli sitelerde beğenilen içerikler işaretlenir ve paylaşılır. Moda, teknoloji, tasarım, yemek tarifleri gibi konular başta olmak üzere birçok konuda faydalıdır. Henüz Türk kullanıcılar tarafından çok kullanılmasa da İngilizce içerik bakımından çok zengindir. Özellikle web site sahipleri tarafından hit çekmek için kullanılır. Kişisel kullanımda ise fikir edinmek amacıyla kullanılmaktadır.

Peki internet ve sosyal medyanın popüler olduğu vakit ne zamandır? Gecenin dördünde paylaşacağınız bir paylaşım ile akşam yedide paylaştığınız bir içerik 4 kat fazla tıklanmaya sahip olacaktır. Bu sebeple en ideal zamanı tespit ederek paylaşım yapmalısınız. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşmanız mümkün olacaktır. Genel olarak gece 2 ile sabah 7 arasında yapılan paylaşımlar yeterince ilgi görmeyecektir. Bu saat aralığında paylaşım yapmayınız. Cumartesi ve Pazar öğle 12’ye kadar paylaşım yapmayın. Zaten o saatte internette ne işiniz var gidin kahvaltı yapın, uyuyun veya spor yapın. Haftasonu herkes iş hayatından uzakta olacaktır. İlk olarak internet kullanımını artacağı gelse de bu yanlış. Hafta içi internet kullanımına göre yarıya düşmektedir. İnsanlar mesai saatleri içinde daha fazla internet kullanıyor. Tatil de ise farklı şeylerle ilgilenmektedir.

Facebook:Pazartesi, Perşembe ve Cuma günü saat olarak öğleden sonra 1 ve 4 arası akşam ise 6 ve 8 arasında yoğunluk yaşanmaktadır.

Twitter: Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günü öğle 12 ile akşam 6 arasında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Instagram: pazartesi ve Cuma günleri öğleden sonra 2 ve 6 arasında yoğunlukla kullanılmaktadır.

Linkedin: Salı, Çarşamba ve Perşembe günü akşam 8 ile 11 saatleri arasında yoğun olmaktadır.

Google+: Salı ve Çarşamba günlerinde sabah 10 ile 12 arasında kullanılmaktadır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.