Hesabın güvenlik amacıyla kilitlenmiştir Twitter

Hesabın güvenlik amacıyla kilitlenmiştir Twitter

Twitter güvenlik amaçlı koruma sistemleri üzerinde çalışmaya devam ederken hesap güvenliği için Twitter hesabınızı kilitleyerek sizden şifre yenilemesi isteyebilir.  Mail hesabınıza Twitter hesabınız güvenlik amacıyla kilitlendi şeklinde bir mail geldiyse hesabınız birileri tarafından ele geçirilmeye çalışılmış olabilir. İzin verdiğiniz uygulamalar ya da herhangi birisi böyle bir amaç için uğraşmış olabilir. Bazı durumlarda ise sizin yaptığınız girişler sebebiyle otomatik olarak böyle bir mesaj alabilirsiniz. Farklı cihazlardan giriş yapmanız halinde bu tür otomatik kurtarma sistemleri devreye girebilir. Hesabınıza çok fazla hatalı şifre girerek giriş yapmaya çalıştığınızda da aynı sorun oluşabilir, bu durumda hesabınız 1 saatliğine kilitlenecektir. 1 saat sonra yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Diğer şekilde hesabınız kilitlendiyse hesap şifrenizi değiştirdikten sonra yeniden hesabı kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra Twitter hesabınıza erişimi olan uygulamaları kontrol edin ve bilmediğiniz uygulamalara olan erişimi kapatın. Bu işlemi Twitter > ayarlar > uygulamalar sekmesinden halledebilirsiniz.

Hesap şifrenizi değiştirmek için gelen maildeki linki kullanabilir ya da Twitter adresine giderek şifremi unuttum seçeneği ile yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Gelen maildeki linkle ya da sms kodu ile yeni şifrenizi yazın ve gönder butonuna tıklayın. Hesabızın ele geçirilme ihtimali varsa kodlu giriş sistemini etkinleştirin böylece yabancı kişiler sms kodu girmeden Twitter hesabınıza giriş yapamayacaktır.

 

Hesabın güvenlik amacıyla kilitlenmiştir Twitter” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba hesabım tam olarak bu şekilde kilitlendi fakat şifremi girdiğiminde hesaba giriyorum ama ben bu twitteri telefon numaram ile açmıştım e posta onayı yapamıyorum telefonumada kod gelmiyor 15 gündür böyle ne yapmalıyım veya hesabı kapatırlar mı

    1. E posta onayını farklı bir adresle deneyin. Hesabınız kapatılırsa geri almanız mümkün olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.