Facebookta etkinlik oluşturma – toplu davet 2016

Facebookta etkinlik oluşturma – toplu davet 2016

Teknoloji ile artık insanlar düğün, parti, doğum günü ya da benzeri organizasyonlar için davetiye göndermek yerine daha etkin kullanımı olan Facebook’u kullanıyorlar. Kapı kapı dolaşıp zarf içinde davetiye dağıtma olayı sona erdi. Artık her şey internette, bu etkinliklere katılıp katılmayacağınızı bile hesabınızda paylaşabiliyorsunuz.

Facebook’ta etkinlik nasıl oluşturulur?

Facebook’a giriş yapın ve sol menüde yer alan etkinlikler seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada yer alan oluştur+ butonuna tıklayın. Bu bölümde organizasyon ve etkinlik hakkında gerekli bilgileri gireceğiz. Sol üstte yer alan bölümden özel etkinlik oluştur ya da herkese açık etkinlik oluştur seçeneğini seçerek davetiyenin kimlere görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Bu seçeneği daha sonradan değiştiremezsiniz. Hemen sonrasında eğer varsa davetiye ya da afiş fotoğrafını ya da etkinlikle ilgili bir fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Etkinlik adı, konum, tarih ve etkinlik hakkında kısa bir bilgi girdikten sonra oluştur butonuna tıklayın. Etkinliği oluşturmuş olduk, şimdide davetlileri bu olaydan haberdar etmek lazım. Otomatik olarak açılan etkinlik sayfasında sağ üstte yer alan davet et butonuna tıklayın ve davet etmek istediğiniz kişileri seçin. İsterseniz bütün arkadaşlarınızı davet etmek için tümünü seç yazısına tıklayın ve davet gönder butonuna tıklayın.

Etkinliği düzenlemek için sağ üstteki düzenle butonuna tıklayabilirsiniz.

Facebook etkinliği silmek için düzenle butonuna tıkladıktan sonra sol altta çıkan etkinliği sil yazısına tıklayın. Onayladıktan sonra etkinlik silinecektir.

Grup üyelerini toplu olarak etkinliğe davet etmek

Grup yöneticisi olduğunuz sayfalardaki üyeleri etkinliğe davet edebilirsiniz. Bunun için grup sayfasını açtıktan sonra etkinlik oluştur ‘u seçerek etkinliğin organizatörü olabilirsiniz. Etkinliği oluşturmadan önce Organizatör grubun Üyelerini davet et seçeneğini seçmelisiniz. Grup davetiyelerinde güncel olarak 5000 kişi sınırı vardır.  Bu limit zaman içinde değişebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.