Facebook yavaş ve girilmiyor hataları

Facebook yavaş ve girilmiyor hataları

2016 yılında hala çeşitli sebeplerle Facebook’a erişimde sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Facebook’un yavaşlama sebeplerine kısaca değinmek gerekirse, sistemsel sorunlar, güncellemeler, internet problemleri, teknik sebepler, toplumu bastırmak için yavaşlatma, erişim engelleme gibi sebeplerdir.

Facebook dünyanın en büyük 3 internet sitesinden birisidir.

Google Facebook ve Youtube milyarlarca kişiye erişim sağlamak için dev bilgisayarlar kullanmaktadır. Bilgilerin saklanması ve hızlı erişimi için sürekli geliştirilen sistemler bazen güncellemeler, teknik sorunlar ve saldırılar karşısında yavaşlamaya neden olabilir.

Yavaşlamanın kaynağı sizin kişisel internet sorununuz olabilir. Farklı siteleri deneyerek bunu kontrol edebilirsiniz. Geçici bir sorun olmadığını düşünüyorsanız internet servis sağlayıcı firmayı arayabilirsiniz.

Virüsler internetinizi yavaşlatıyor olabilir. Sadece siz yavaşlama problemi yaşıyor ve diğerleri sıkıntısız olarak internete girebiliyorsa virüs bulaşmış olabilir. Virüs temizleme programları ile sisteminizi temizlemelisiniz.

Ülke genelindeki internette sorun olabilir.  Zaman zaman yurtdışına çıkış yapan hatlarda meydana gelen problemler dolayısıyla internet erişiminde sorunlar meydana gelebilmektedir.

Mahkeme kararı ile yavaşlatma olabilir. Türkiye’de halkın kontrolsüz olarak sürü psikolojisi ve yanıltma yöntemleri ile karmaşa oluşturmaması için zaman zaman Twitter ve Facebook yavaşlatma çalışmaları yapılmaktadır. Halkın huzuru için bu gibi durumların yapılması normaldir.

DNS ayarları ya da interneti aynı anda birden fazla kişinin kullanması, film indirmek ya da izlemek gibi durumlarda da Facebook ve diğer internet siteleri yavaşlamaktadır. İndirme işleminden sonra deneyin. DNS ayarlarınızda sorun olabilir, DNS ayarlarını kontrol edin.

Genel sorunlardan dolayı oluşan yavaşlamalar 24 saat içinde düzelecektir. Yine de sorununuz çözülmediyse teknik servisten ve TTNET müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.