Facebook takipçileri görme, profiline bakanları görme

Facebook takipçileri görme, profiline bakanları görme

Facebook sınırlarını aştı, artık sanki telefon numarası gibi, ev adresi gibi herkesin bir Facebook adresi var. Facebook üzerinden arkadaşlarınızla iletişim kurabiliyorsunuz, onları takip edebiliyor, yorumlar yazabiliyor, videolu olarak görüşmeler yapabiliyorsunuz. Bir zamanların meşhur Msn Messenger’ini tarihe gömen bir web sitesi. İnternetin gelişimi ile yeni yeni olaylar meydana geldi hayatımızda. Eskiden Facebook yokken ne yapıyorduk? Şimdi sabah kalkar kalkmaz acaba kim ne paylaştı, kaç yorum yazdı, kaç beğeni geldi gibi soruların cevabını arıyoruz. Kimisi eski sevgilisini takip ediyor kimi iş arkadaşını. Gizliden gizliye takip edenler de var açık açık gösterenler de. Peki, biz bu takipçileri nereden görebiliriz.

Öncelikle baştan belirtelim, facebook’un resmi olarak sizin profilinize bakanları gösterme, ziyaretçilerinizi takip etme gibi özellikleri yok. Bu da demek oluyor ki bu amaçla yapılmış uygulama ve sitelerin tamamen asılsız bir içerikten ibaret olması. Bu tür sitelere sakın güvenmeyin ve bilgilerinizi girmeyin. Çoğunlukla hesap bilgilerinizi çalma amacıyla kurulmuş en iyi ihtimalle hesap bilgilerinizi ele geçirerek sizin sayfanızdan reklam içerikleri gönderme ve paylaşma işlemleri yapacaktır. Profilinize bakanları gösterdiğini iddia etse de bu bilgi yanlıştır. Arkadaş listenizden ve önerilen arkadaş listenizden rastgele çektiği verilerle sanki böyle bir liste varmış gibi göstermektedirler. Facebook böyle bir uygulamaya izin verene kadar bu tür bir işlem mümkün değildir.

Peki, takipçilerimi nasıl görebilirim? Biliyorsunuz ki facebookta takipçiye izin veren profilleri arkadaş olmadan da takip edebiliyorsunuz. Bu yöntemle kazanmış olduğunuz takipçileri Facebook size gösterebiliyor. Tabi bu listenin yanı sıra takip ettiğiniz kişileri de görebilir ve bu listeden istediğiniz kişileri çıkartabilirsiniz.

Facebookta takipçilerinizi görmek için zaman tünelini açın. Arkadaşlar sekmesine tıklayın. Arkadaşlar listesinin üst kısmında yer alan bölümde eğer varsa takipçiler ve takip ettikleriniz şeklinde bir sekme olacaktır. Bu sekmelerden gerekli işlemleri ve takipleri yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.