Facebook mesaj kapatma ve mesaj butonu kaldırma

 

Facebook üzerinden tanımadığınız kişilerden mesaj almak istemiyorsanız mesaj butonunu kaldırma yöntemi ile bu sorunu çözebilirsiniz. Tanımadığınız kişilere mesaj engeli koyma yöntemi ile hesabınıza girenler mesaj gönderme butonunu göremeyecektir. Dolayısıyla sizi rahatsız edemeyecekler, bu yöntemle sadece arkadaşlarınızın arkadaşları sizinle iletişim kurabilir. Ortak arkadaşınız yoksa iletişim kuramazlar.

Android ve iphone telefonlardan, bilgisayardan ya da mobil tarayıcı üzerinden bu engellemeyi kolayca yapabilirsiniz.

Mobil tarayıcı üzerinden facebooka giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan üç çizgi simgesine dokunun, aşağıda yer alan gizlilik kısayolları sekmesine dokunun. Benimle kimler iletişim kurabilir seçeneğine dokunun ve arkadaşlarımın arkadaşlarını seçin.

Facebook uygulaması üzerinden mesaj butonu kaldırmak için ayarlardan sağ üstte bulunan (gizlilik kısayolları simgesi)kilit simgesine dokunun. benimle kimler iletişim kurabilir seçeneğine dokunarak arkadaşlarımın arkadaşları seçeneğini aktif yapın.

Bilgisayardan (PC) mesaj butonu kaldırmak için facebooka giriş yapın ve sağ üstte yer alan kilit simgesine tıklayın. Açılan menüden benimle kimler iletişim kurabilir seçeneğini arkadaşlarımın arkadaşları olarak ayarlayın.

Tek bir kişiyi engellemek için gizlilik kısayolları bölümünde yer alan birisinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum bölümüne tıklayın ve listeye adını ekleyin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.