Facebook mesaj engelleme ve kaldırma 2016

Facebook mesaj engelleme ve kaldırma 2016

Facebook’ta mesaj engelleme nasıl yapılır? Mesaj engeli nasıl kaldırılır? Telefondan, bilgisayardan ve mobilden yapılması gerekenler. Facebook üzerinden kişisel engelleme ya da genel olarak mesaj engellemesi yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yapabilmek için Facebook hesabınıza giriş yapın. Telefondan ve tabletten yani mobil site üzerinden açtığınız Facebook sayfasının alt kısmında yer alan diğerleri butonuna dokunun. Açılacak olan sayfada gizlilik kısayolları seçeneğine dokunun. Bu sayfada ise benimle kimler iletişim kurabilir seçeneğine dokunun. (Yine bu sayfa üzerinden gönderilerinizi görebilecek kişileri ve engellemek istediğiniz kişileri ilgili alanlardan yapabilirsiniz. ) iletişim seçeneklerinden bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir seçeneğine dokunarak herkes yazan seçeneği arkadaşlarımın arkadaşları olarak seçin. Bu işlemden sonra sadece arkadaşınızın arkadaşları sizi ekleyebilir ve mesaj gönderebilir.

Tanımadığın kişilerin mesajını engellemek için gizli bir yöntem var. Doğum tarihinizi ayarlayarak 18 yaşından küçük yaparsanız tanımadığınız kişiler size mesaj atamaz. Gizlilik ayarlarından doğum tarihinizi sadece ben yaparak gizleyebilirsiniz. Bu şekilde arkadaş olmadığınız kişiler size mesaj atamayacaktır.

Facebook mesaj engeli kaldırma

Birinin engellemesini kaldırmak için Facebook’a giriş yapın ve sağ üstte yer alan kilit simgesine tıklayın. Açılan menüden birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum? Seçeneğine tıklayın. Engellenen Tüm Kullanıcıları Gör’e tıklayın. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kişinin adının yanındaki Engellemeyi Kaldır’a tıklayın. artık bu kişi size mesaj atabilir ve sizi yeniden arkadaş olarak ekleyebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.