Facebook etiket kaldırma ve engelleme yöntemi 2016

Facebook etiket kaldırma ve engelleme yöntemi 2016

Facebookta fotoğraf ve ileti etiketleri ile arkadaşlarınızı etiketleyerek bağlantı kurabilirsiniz. Etiketlediğiniz kişini zaman tünelinde ve fotoğraf albümünde ileti ve fotoğrafınız paylaşılır.

Yanlışlıkla etiketlenen bir kişinin etiketini kaldırmak için fotoğrafın altındaki açıklama bölümünde yer alan seçeneklerden düzenleyi seçin ve hatalı etiket yaptığınız kişiyi silebilirsiniz.

Facebookta beni etiketlemişler bu etiketi nasıl kaldırabilirim?

Facebookta arkadaşlarınızdan birisi sizi bir fotoğrafta, videoda ya da iletide etiketlemiş olabilir. Etiket kaldırma işlemi için o fotoğrafı açın ve fotoğrafın altında yer alan açıklama kısmında Facebook isminizi bulun. Yanında etiketi kaldır yazısına tıklayarak etiketi kaldırın. Bu şekilde sizi etiketleyen alakasız kişileri ve gönderileri temizleyebilirsiniz. Daha önce etiketli olduğunuz fotoğrafları görmek için Facebook fotoğraflar albüm seçeneğine gelin ve etiketli fotoğraflar kısmından eski etiketli fotoğraflarınızı görebilirsiniz.

Facebookta etiketleme engelleme

Facebookta başkaları tarafından etiketlenmek istemiyor ve bundan rahatsız oluyorsanız bunu engellemenin bir yolu var. Bazen reklam amaçlı bazen de gereksiz etiketlenmeler canınızı sıkıyorsa kökten çözebilirsiniz. Böylece arkadaşlarınızı da kırmamış olursunuz. Etiketleme kapatmak için zaman tüneli onayını aktif etmeniz gerekiyor. Bu sayede birisi sizi etiketlediği zaman hesabınızda görüntülenmeyecektir.

Zaman tüneline başkalarının yazmasını ve paylaşım yapmasını dolayısıyla etiketlemeyi kapatmak için facebooka giriş yapın. Sağ üstteki ok simgesine tıklayarak ayarlar sekmesine tıklayın. (bu işlem sadece Facebook web sitesi üzerinden yapılabilir. Telefondan uygulama üzerinden yapılamaz) sağ tarafta yer alan zaman tüneli ve etiketleme seçeneğine tıklayın.

Zaman tünelinde kimler paylaşımda bulunabilir? Seçeneğini sadece ben yapın.

Etiketlendiğin gönderileri zaman tünelinde kimler görebilir? Seçeneğini sadece ben yapın.

İnsanların senin gönderilerine eklediği etiketler Facebook’ta gözükmeden önce onayına sunulsun mu? Seçeneğini açık yapın.

Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde, kimlere seni etiketlemesi önerilsin? Seçeneğini hiç kimse olarak ayarlayın.

Artık sizi etiketlerle ya da zaman tünelinizdeki paylaşımlarla rahatsız edemeyecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.