Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır.

Whatsapp sohbet ekranında Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır şeklinde bir uyarı çıkıyor bunun anlamı nedir?

Bu whatsappın güvenlik seviyesini arttırdığı ifade eden bir uyarıdır ve bir önemi yoktur. İki kişi arasında yapılan mesajlaşmaların kötü niyetli kişiler tarafından okunmaması için şifrelenerek transfer edildiğini ifade ediyor. Yani artık mesajlaştığınız yazıları whatsapp bile göremeyecektir. Whatsapptan gönderilen sesler de şifrelendiği için başkası bu konuşmaları dinlemek istediğinde şifreli olduğu için dinleyemeyecektir.

Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır mesajı herkeste görünmüyor neden? Bu mesaj sadece son sürüm whatsapp kullanan kullanıcılar arasında görünmektedir. Eski sürüm whatsapp uygulaması eski tip şifrelemeye sahiptir. Yeni sürümde gönderdiğiniz fotoğraflar dosyalar ve verile şifrelenmektedir.

Whatsapptan belge nasıl gönderilir?

Whatsapp ile artık Word dosyaları, excel ve pdf dosyaları gibi evrak ve doküman gönderebilirsiniz. İphone kullanarak whatsappdan belge göndermek için     icloud, onedrive ya da dropbox gibi bulut depolama uygulaması kullanmanız gerekiyor. androidde ise direkt olarak belge gönderebiliyorsunuz.

X Kişisine belge gönderilemiyor çünkü x bunu desteklemeyen bir WhatsApp sürümü kullanıyor. Şeklinde mesaj alıyorsanız karşı tarafın kullandığı whatsapp eski sürüm olabilir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.