Ask.fm fake hesap kapatma ve şikayet etme

Ask fm sahte hesap kapattırma, ask fm çalınan hesabı şikâyet etme, ask fm hesap çalma, ask fm şikâyet etme yolu ve ask fm iletişim linki. Ask fm nedir? ask fm anonim bulma yöntemi nedir?

Ask fm nedir?

Ask fm’de kayıtlı olanlara anonim olarak ya da açık olarak soru sorma sitesidir. Ask fm anonim bulma yöntemleri çok eskiden çalışıyordu ancak güncellemeler ile bu açığı kapattılar. Ask.fm’de herhangi birini bulmak için mahkeme kararı çıkartmanız gerekir. Tehdit, hakaret gibi bir suç varsa ip adresi üzerinden tespit edilebilir.

Ask.fm fake hesap kapatma

Ask fm’de sahte ve fake hesaplar çok yapılan bir işlemdir. Yaş ortalaması oldukça düşük olması sebebiyle bu tarz girişimler yapılmakta ve sinir bozucu olmaktadır. Eğer hesabınız çalındıysa ya da sizin fotoğraflarınız kullanılarak bir hesap açıldıysa bu hesabı şikâyet ederek kapattırabilirsiniz. Yapmanız gereken şey ask fm yetkililerine İngilizce bir mail atmaktır. Ask fm henüz Türkçe dilde destek vermiyor ama problem değil translate.google.com adresinden şikâyetinizi Türkçe olarak yazın ve İngilizceye çevir butonuna tıklayın. Bu işlem ile kolayca iletişim kurabilir gelen mailleri de Türkçeye çevirebilirsiniz.

Ask fm şikâyet linki

http://support.ask.fm/ics/support/ticketnewwizard.asp?style=classic

Yukarıdaki linki kullanarak sahte hesapları şikâyet edebilirsiniz.

Contact Info bölümüne                sırayla isim – soy isim – mail adresinizi yazın. How can we help you? Bölümünde summary kısmına fake account yazın. Detail bölümüne kısaca hesabınız çalındıysa “ my account stolen” yazmanız bile yeterlidir. Kendi hesap adınızı ve çalınan hesap adını da bu bölüme ekleyin.  Sahte hesap şikâyeti için report fake account yazdıktan sonra kendi hesabınızı ve fake hesap adresinizi yazın. İsterseniz detaylı açıklama yazabilirsiniz. Inquiry Type bölümünden report fake account seçeneğini seçin. finish butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. İnceleme sonucunda hesaba gerekli işlemler yapılarak size bilgi verilecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.