Adıma açılan sahte Twitter hesabı kapatma

Adıma açılan sahte Twitter hesabı kapatma 2016

İnternetin var olması itibarıyla kötü niyetli kişilerin çeşitli platformlarda sahte ve taklit kişilikler oluşturması hep gündemdeydi. Sahte Facebook hesabı, sahte ask.fm hesabı, sahte Instagram hesabı gibi son zamanların popüler sorunları devam etmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı sahte ve taklit hesap açan kişiler asıl kişileri rahatsız etmektedir. Bu sorunun net bir çözümü olmadığı için çözüm yolları bile zaman zaman yetersiz kalmaktadır. Kapattırılan sahte taklit hesaplar tekrar farklı şekillerde açılmaktadır. Kimi zaman ise sahteliğin ispat edilememesi ya da yeterince önem verilmemesi gibi sebeplerle başarısız olmaktadır. Twitter bu konuya oldukça önem vermektedir ve kullanıcıların mağdur olmaması için elinden geleni yapmaktadır.

Sahte hesabı kapatmak için gerekli olan bazı önemli noktalar var. Öncelikle bu sahte hesabın asıl sahibinin siz olduğunuzu ispatlamalısınız. Eğer taklit edilen hesap bir markaya aitse ona göre farklı bir yöntem uygulamanız gerekmektedir.

Kişisel sahte hesap kapatma linki

https://support.twitter.com/forms/impersonation#brand_impersonation

Sahte bir hesabı bildir sayfası ile taklit hesapları ve marka taklitlerini şikayet edebilir, askıya alınan ya da girilemeyen hesapları kurtarma, çökertilen, çalınan ve hacklenen hesapları kurtarma gibi konularda destek alabilirsiniz.

İlgili konu hakkında detaylı ve ispat içeren bir yazı yazın. Hatta gerekirse kimlik bilgilerinizi önemli kısımları sansürleyerek iletebilirsiniz.

Taklit edilen marka şikayeti

https://support.twitter.com/forms/trademark

adresi ile taklit edilen ve sahte olarak yayın yapan hesapları kapattırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.